BELGELENDİRME

ASME-Code, Amerikan Makina Mühendisleri tarafından oluşturulan bir teknik koddur. Bu koda göre üretim yeterliliklerini belgelendirmek isteyen kuruluşlar standarta uygun üretim gerçekleştirerek belgelendirme için müracaat ettiklerinde kuruluşumuz ve Almanya merkezli CIS/TUV THUERINGEN yetkili acenteliği aracılığı ile ASME tarafından belgelendirilmekte ve yetkili uzman personeli ile kontrol hizmetleri vermektedir.

Code Teknik Kontrol ve Belgelendirme, uzman mühendis (Kaynak Mühendisi) ve teknisyen kadrosu ile EN 287, EN 15614, ASME SEC IX, ASME B31.3, AWS D1.1 standart ve kodlarının gerektirdiği her türlü kaynakçı belgelendirme, kaynak yöntem testleri faaliyetlerini gerçekleştirmekte ve belgelendirmektedir. Belgelendirmede 2014/68/EU,2014/29/3UNotified Body gereklilikleri sağlanmaktadır.

ASNT kurallarına göre Şirket içi Belgelendirme kapsamında Tahribatsız muayene personelinin RT,UT, MT,VT,PT metodlarına göre eğitilmesi ve ASNT TC1-A ’ ya uygun olarak hazırlanmış olan vasıflandırma prosedürüne göre firmanın uygulamaları anlamında eğitilerek seviye I, II ve Seviye III olarak vasıflandırılması yine ASNT Level III uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir.

Tahribatsız muayene konularında EN ISO 9712 ‘e göre personel vasıflandırma sınavları gerek merkezimizde veya ihtiyaç durumunda üretim sahanızda yapılarak TUV NORD akreditasyonu ile belgelendirilmektedir.

Firmaların ISO 3834 ( Eski EN 729), AD 2000 HP0, EN 15085 ,EN 1090 konularındaki yeterlilikleri TUV NORD akreditasyonu ile kuruluşumuz tarafından gerçekleştirilmektedir.

ADR (Tehlikeli maddelerin taşınması ile ilgili yönetmelik) regülasyonu doğrultusunda, tip onaylarının verilmesi, imalat kontrolleri ve belgelendirme, periyodik kontrollerin yerine getirilmesi ve belgelendirilmesi TUV NORD akreditasyonu ile kuruluşumuzca gerçekleştirilmektedir.

Basınçlı kap , buhar kazanlarının ve otoklavların yasal mevzuatlar gereği yapılması gereken periyodik muayene ve testlerinin yapılarak , bu kontroller (her türlü göz kontrolleri ve tahribatsız muayeneler) gerçekleştirilerek belgelendirilmektedir. ASME kodları, 2014/68/EU,2014/29/EU,AD 2000, EN 13445, EN 12952 v.b